Codzienna pielęgnacja skóry zimą

0
257

Skóra na naszej twarzy jest szalenie wymagająca – bo cienka i delikatna, a do tego stale wystawiona na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Poprzez odpowiednią pielęgnację, zarówno latem, jak i zimą, jesteśmy w stanie choć w ten sposób zatrzymać czas, odmłodzić skórę i podarować jej kilka lat świeżości więcej! Mixa krem do twarzy oraz inne kosmetyki do pielęgnacji dla skóry szczególnie wrażliwej z pewnością podołają temu zadaniu!

Zima – traumatyczny czas dla skóry

Po tym, jak skóra powoli zaczęła się przyzwyczajać do częstego kontaktu ze słońcem, stała się lekko brązowa i odzyskała swoją elastyczność, znów musi schować się w cieniu i poddać niekorzystnemu wpływowi zimna, wiatru i częstych zmian temperatury. Zimą powietrze staje się bardzo wysuszone, a my chowamy się w domach, w których intensywnie grzejemy. W efekcie rozgrzana skóra na mroźnym powietrzu doznaje szoku i mogą ulec zniszczeniu jej drobne naczynka. Ważne jest, aby skóra w tym czasie była porządnie nawilżona, wzmocniona i odżywiona – dzięki temu łatwiej odeprze ataki zimy! Mixa krem do twarzy, jako ekspert od skóry wrażliwej, lub kremy innych marek dedykowanych wymagającej cerze, są w stanie zbudować ochronny płaszcz, dzięki któremu nawet bardzo trudna skóra bez problemu doczeka do wiosny, gdy aura będzie dla niej korzystniejsza!

Mixa krem do twarzy – nawilżenie i natłuszczenie skóry wrażliwej

Mixa krem do twarzy to ekspert od pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii. Takie kremy muszą zawierać same naturalne substancje i mieć prosty, ale jednocześnie skuteczny skład. Dzięki temu nie tylko nie podrażniają, ale także korzystnie wpływają na poprawę kondycji skóry. Dobry krem na dzień ma lekką konsystencję i delikatnie natłuszcza oraz chroni ją za pomocą filtrów UV przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Lekkie natłuszczenie zapobiega odparowywaniu wody ze skóry. Z kolei na noc polecany jest zimą krem o silnych właściwościach nawilżających, odżywiających i zatrzymujących wilgoć w skórze. Dzięki niemu cera będzie właściwie pielęgnowana przez noc, wchłonie wszelkie składniki odżywcze, a rano będzie już lepiej chroniona i po prostu ładniejsza. Jak jeszcze dbać o skórę zimą? Używać specjalnych kremów zimowych, jeśli planuje się wyjście na silny mróz, szczególnie przy dłuższym pobycie – na przykład na kuligu lub na nartach. Dbać o dokładne zmywanie makijażu i oczyszczanie twarzy, a oprócz tego nawilżać i odżywiać skórę od środka – czyli pić dostatecznie dużo wody i zdrowo jeść!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here