Co zobaczyć w Poznaniu?

0
265

Poznań jest jednym z najpopularniejszych polskich miast, które zupełnie bez powodu zostało okryte niestety złą sławą. Gdy turyści przyjeżdżają do naszego kraju, najczęściej chcą zobaczyć krakowski Wawel lub warszawskie Sukiennice. Mało kto myśli o zapoznaniu się z poznańskimi zabytkami, które jednak też mają ogromną wartość i przede wszystkim są w stanie zapoznać turystów z namiastką historii naszego kraju. Co zobaczyć w Poznaniu, będąc już w tym mieście? Kilka obiektów i miejsc po prostu nie może zabraknąć na żadnej wycieczce odbywającej się w tym mieście.

Zdecydowanie warty uwagi jest po prostu Stary Rynek. W Poznaniu bez trudu można się do niego dostać, robiąc sobie dłuższą pieszą wyprawę albo dojeżdżając do niego autobusem czy tramwajem, by zaoszczędzić trochę czasu. Jak twierdzą sami turyści, to właśnie na Starym Rynku można poczuć się od razu, jak gdyby człowiek został przeniesiony do dawnych czasów. Klimat starych lat utrzymuje się tutaj do dziś i potrafi zachwycić wszystkich miłośników historii i tradycji. Spore wrażenie robi również sama architektura Starego Rynku. Te wszystkie malownicze kolorowe kamieniczki przeplatają się w nowocześniejszymi obiektami, tworząc niesamowitą całość. To po prostu trzeba zobaczyć i to nie na zdjęciach, a na własne oczy. Duże wrażenia gwarantowane!

A co zobaczyć w Poznaniu, jeżeli Stary Rynek został już dawno zwiedzony? Trzeba poszukać dla siebie innych zabytków i innych atrakcji, których w tym pięknym mieście jest zdecydowanie pod dostatkiem.

normalsi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here