Chroń włosy przed czynnikami zewnętrznymi

0
283

Na nasze włosy każdego dnia działa bardzo wiele czynników zewnętrznych. Działają one niszcząco na ich strukturę, dlatego tak ważne jest, by nie tylko unikać niszczenia włosów, ale przede wszystkim umieć je odbudować i wypielęgnować po trudniejszym dla nich czasie. Dobra odżywka do włosów i delikatna pielęgnacja są właśnie tym, co pomaga bardzo korzystnie wpłynąć na finalny wygląd i kondycję naszych pukli!

Co wpływa niekorzystnie na włosy?

Główną przyczyną niszczenia się włosów i utraty ich jakości jest farbowanie oraz rozjaśnianie włosów. Należy robić to jak najrzadziej, z użyciem wysokiej jakości farb i rozjaśniaczy dobrych marek oraz przestrzegać instrukcji ich nakładania. Oprócz tego podczas stylizacji wykorzystuje się gorące powietrze, które działa bardzo wysuszająco na włosy, a także kosmetyki do stylizacji, których skład niestety często pozostawia wiele do życzenia. Włosy niszczą się przez elektryzowanie, które może być skutkiem ich suszenia, ale również noszenia czapek z syntetykami, przez upalne temperatury, słoną lub chlorowaną wodę. Dobra odżywka do włosów ma za zadanie przede wszystkim ochronić przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych i sprawić, by włosy wyglądały korzystniej. Jednak gdy są one mocno zniszczone, należałoby najpierw przeprowadzić gruntowną ich regenerację poprzez serum czy maskę, a odżywkę stosować wspomagająco – dla podtrzymania efektu.

Odżywka do włosów – jak działa?

Dobrej marki odżywka do włosów zawiera składniki aktywne, których zadaniem jest delikatnie nawilżać, regenerować, ale przede wszystkim chronić włosy. Zazwyczaj robią to emolienty i inne olejki zawarte w odżywce, które powlekają łodygę włosa i zabezpieczają go przed wiatrem, zimnem, ubytkiem wody, promieniami UV. Włosy każdego dnia są narażone na czynniki zewnętrzne, więc każdego dnia należy powtarzać rytuał nakładania na nie odżywki do spłukiwania lub bez spłukiwania – odpowiednio na wilgotne lub suche włosy.

Czy samo stosowanie odżywki wystarczy?

Odżywka jest jednym z etapów codziennej pielęgnacji włosów, które wspierają w walce o piękniejszy ich wygląd każdego dnia. Warto od czasu do czasu, co kilka myć, zafundować sobie jeszcze maskę, która wzmocni działanie odżywki, oraz serum, które zregeneruje porządnie włosy i odbuduje ich strukturę. Oprócz kosmetyków ważne jest też unikanie nadmiernego suszenia, prostowania czy kręcenia włosów, ich farbowania oraz stosowania dużych ilości lakierów i pianek. Im bardziej naturalnie – tym mniej regeneracji potrzeba później!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here