Catering dietetyczny – wspomaganie zbilansowanej i smacznej diety

0
247

Zdrowe odżywianie to nie chwilowa moda naszych czasów, ale styl życia, który pozwala nam świadomie  dbać o zdrowie swoje i członków naszych rodzin.

Coraz częściej zwracamy uwagę na etykiety, czytamy, jaki jest skład oferowanych w sklepach produktów i starannie wybieramy to, co będziemy później spożywać w naszych domach. Posiłki jemy także w miejscach w których z reguły spędzamy sporo czasu czyli w szkole i w pracy. Fala śmieciowego jedzenia, która wdziera się do tych miejsc, wymusza na nas konieczność szukania nowych rozwiązań.

Jednym z nich jest samodzielne przygotowywanie lunchboxów.  W Internecie pełno jest przepisów na zdrowe i pożywnie skomponowane drugie śniadania. Wystarczy kupić odpowiednie warzywa, ugotować kaszę lub makaron, upiec kawałek mięsa, wymyśleć dressing …. I możemy cieszyć się smacznym, własnoręcznie przygotowanym jedzeniem.  Atutem tej metody jest to, że wiemy co jemy, minusem – czas, który trzeba poświęcić na wybranie i przygotowanie odpowiednich produktów. A wolnych chwil mamy coraz mniej, dlatego wiele osób zadowala się kupioną okazyjnie drożdżówką czy kebabem. Na efekty nie trzeba długo czekać. Za ciasna spódnica czy spodnie przypominają nam, że trzeba coś z tym zrobić i zmienić swoje nawyki. Jak można się poratować w takiej sytuacji? Możliwość zjedzenia zdrowego i zbilansowanego posiłku daje nam catering, ze szczególną odmianą cateringu dietetycznego ( Bodychief, Maczfit, Lightbox). To świetna alternatywa dla domowego jedzenia. Jadłospis układany jest przez dietetyków, fachowców z dziedziny odżywiania. Ma to kilka zalet.

Zbilansowana dieta

Nie musimy liczyć kaloryczności czy proporcji składników odżywczych. Możemy być spokojni, że dany posiłek zaspokoi nasz organizm we wszystkie mikroelementy i to w odpowiednich proporcjach. Jeśli zależy nam na zrzuceniu kilku kilogramów, otrzymamy specjalnie dla nas ułożone menu, które nam w tym pomoże, a przy okazji przekonamy się, że dietetyczne jedzenie może smakować. Poza tym, jadłospis jest dostosowany do naszych potrzeb i preferencji (przykładowo w Bodychief możemy wybrać jedną z kilku diet dla sportowców, wegetarian, czy osób nietolerujacych glutenu). Nie jesteśmy zmuszani do jedzenia czegoś, czego zupełnie nie lubimy, albo co nas uczula.

Koniec z nudną kuchnią

Przygotowując posiłki samodzielnie często łapiemy się na tym, że gotujemy ciągle to samo. Przyczyny są różne. Może to być brak umiejętności w gotowaniu, albo po prostu nie mamy ochoty tego zmieniać. I tak oto nuda wkracza do naszego menu. Nie musimy się tego obawiać przy cateringu dietetycznym. Różnorodność proponowanych dań jest ogromna. Wynika to z nowoczesnego przygotowywania dań, używania niespotykanych produktów i różnych stylów prezentowanych przez szefów kuchni. Nawet jeśli nie będziesz codziennie korzystać z oferty firmy cateringowej, posiłki, które wypróbujesz, na pewno zainspirują do własnych eksperymentów, ku radości bliskich.

Cenny czas

I  na koniec, koronny argument przemawiający za korzystaniem, z tego typu usług, jest oszczędzony czas. Danie zostanie przygotowane i przywiezione, dla naszej wygody, o odpowiedniej godzinie. Nie musimy już, dzień wcześniej, obmyślać, co będziemy jeść i biegać po sklepach w poszukiwaniu asortymentu. Zdrowy i smaczny posiłek przyjedzie do ciebie.

Wymierne korzyści

A co z kosztami? Wszystko zależy od tego, czy decydujesz się na okazjonalne jedzenie od firmy cateringowej, czy myślisz o dłuższej współpracy. W pierwszym przypadku, koszty nie są problemem. Gdy podsumujesz ile trzeba wydać na własnoręcznie przygotowanie dobrego jedzenia, wliczając w to media i czas, bilans wychodzi na korzyść gotowych dań. W drugim przypadku korzyści również mogą się okazać większe. Wiele firm cateringowych proponuje przy stałych zleceniach rabaty, promocje czy abonamenty. W połączeniu z wymiernymi efektami, jakimi będą zrzucone kilogramy i lepsze zdrowie, jest to doskonała opcja dla wszystkich zapracowanych osób.

Będziesz gotować samodzielnie, czy wybierzesz catering dietetyczny? Decyzja należy do ciebie. Przy jej podejmowaniu zadbaj o metodę, która pozwoli ci wprowadzić zbilansowaną dietę i ochronić najcenniejsze dobro, jakim jest zdrowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here