Body sportowe – jak wybrać odpowiednie?

0
228

Z roku na rok, coraz więcej Polaków decyduje się na rozpoczęcie treningu siłowego. Do najpopularniejszych należą obecnie: bieganie, siłownia, joga, pilates oraz crossfit. Najróżniejsze formy zajęć fizycznych można by jednak wymieniać bez końca. Co ważne, na aktywne spędzanie wolnego czasu decydują się osoby w każdym przedziale wiekowym, często po wieloletniej przerwie od zajęć fizycznych. Z pomocą w czasie codziennego treningu przychodzą producenci odzieży sportowej, dostarczający zarówno ubrania wierzchnie, jak i bieliznę sprofilowane pod kątem potrzeb osób aktywnych.

Body dla kobiet – wygoda i pewność siebie

Do coraz częściej wybieranych form odzieży sportowej zaliczyć należy przeznaczone dla kobiet body sportowe. Ta jednoczęściowa bielizna sprawdza się zarówno podczas zajęć prowadzonych na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Dzięki niej kobiety wyglądają szczupło, a ich ciało lepiej poddaje się najróżniejszych ruchom.

Najczęściej, z body spotykamy się na basenie i na plaży. Jako strój kąpielowy, body zyskało popularność ponad trzy dekady temu. Obecnie, znajdziemy zarówno body przeznaczone na plażę i do treningu, body-spodnie, body-spódniczki, jak i body imitujące bluzkę, przeznaczone do codziennego ubioru. Również producenci bielizny erotycznej wykorzystują body do tworzenia ponętnych kreacji.

Body do treningu – czyli body sportowe

Z body sportowego korzystają zarówno kobiety uprawiające sport, jak i wykonujące inny rodzaj ćwiczeń fizycznych: tancerki, baletnice, fizjoterapeutki czy nauczycielki wychowania fizycznego. Często body łączone jest z takimi ubraniami jak legginsy czy shorty.

Z czego wynika popularność tej bielizny? Z pewnością z faktu jej dopasowania do kobiecej sylwetki. Co ważne, materiały użyte do wykonania body są rozciągliwe, dzięki czemu nie krępują kobiecego ciała w czasie wykonywania najróżniejszych ruchów i ćwiczeń.

Do produkcji body wykorzystuje się przede wszystkim mieszanki materiałów sztucznych, o wysokim stopniu przepuszczalności powietrza. Odpowiednia wentylacja skóry przeciwdziała jej przegrzaniu, jak i nadmiernemu wychłodzeniu (w przypadku treningów na zewnątrz pomieszczeń) oraz gwarantuje odprowadzanie wilgoci produkowanej przez organizm. Dzięki temu – bielizna ta nie nasiąka nadmiarem potu, który niepotrzebnie zwiększyłby jej wagę i objętość.

Sztuczne materiały sprawiają także, że body sportowe jest termoaktywne – pomaga w regulacji temperatury organizmu w czasie treningu. W czasie ćwiczeń na zewnątrz, w niskiej temperaturze – lepiej sprawdzi się body wykonane z bawełny z domieszką na przykład elastanu.

Body bezszwowe – dla kogo i dlaczego?

Body bezszwowe to innowacyjny rodzaj bielizny dla kobiet. Zostało wykonane bez używania tradycyjnych metod szycia, takich jak zszywanie fragmentów materiałów czy nanoszenie ściegów. Pozwoliło to na stworzenie bielizny pozbawionej sztywnych fragmentów obszyć, które odpowiadały za potencjalne obtarcia.

Body bezszwowe dedykowane jest przede wszystkim dla kobiet uprawiających sporty wymagające wielokrotnego powtarzania tych samych ruchów. Mowa przede wszystkim o bieganiu, pływaniu, jeździe na rowerze, ćwiczeniach na siłowni oraz zajęciach fitness. To w ich trakcie najczęściej dochodziło do powstawania zaczerwień i ran w pobliżu obszyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here