Anoreksja i inne

0
258

Wysokie obcasy – eleganckie ale czy zdrowe? Ospa wietrzna u dzieci. Anoreksja. To zestaw zagadnień, nad którymi warto się pochylić, bo w jakiejś mierze mogą one dotyczyć każdego z nas. Zatem przybliżmy te kolejne tematy, żeby zorientować się, na czym polega ich istota.
Na początek niech będzie anoreksja. Bez wątpienia to jedna z najbardziej podstępnych chorób. Zaczyna się niewinnie, ale kiedy już zaatakuje organizm, sprawa jest niezwykle poważna. Dlaczego? To proste, ponieważ kładzie się ona cieniem na psychice pacjenta. A nie trzeba nikomu specjalnie tłumaczyć, że z leczeniem psychiki jest zdecydowanie trudniej niż z leczeniem ciała. Kto ma takie doświadczenia na swoim koncie, wie, o czym mowa.
Kolejny problem to ospa wietrzna u dzieci. Jeśli z kolei chodzi o tę chorobę, też jest się czego bać. Powszechnie panuje przekonanie, że im wcześniej dziecko przejdzie ospę, tym lepiej. Nawet rodzice czasami celowo prowadzą swoje pociechy na tzw. ospa party, żeby po prostu tam zaraziły się chorobą. Nic bardziej niemądrego chyba nie można wymyślić. Tak naprawdę ospa to choroba, która może spowodować szereg skutków ubocznych dla każdego organizmu. Szczególnie dla osób starszych bywa niebezpieczna, ale dla dzieci również.
Żeby nie kończyć tak pesymistycznie, wspomnijmy jeszcze o wysokich obcasach. Zatem, wysokie obcasy – eleganckie ale czy zdrowe? Zdecydowanie są one eleganckie. Noga znacznie lepiej prezentuje się w bucie na wysokim obcasie niż na płaskim. Ale jednocześnie trzeba wyraźnie podkreślić, że wysoki obcas nie jest komfortowy dla nogi. Jeśli jednak kupimy dobrze wyprofilowane buty, nawet te wysokie pozwalają na w miarę wygodne chodzenie.

longtimebeauty.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here