Alergia pokarmowa – jak ją zwalczyć?

0
295

Zasadniczy kłopot z alergiami pokarmowymi polega na powszechnie błędnym rozpoznaniu choroby tam gdzie jej nie ma. Już niemowlętom składa się diagnozę celiakii, jednakże wiąże się, że analizowania warto powtórzyć, bo wyniki biopsji kosmków jelitowych są wysoce niemiarodajne. Jeśli rozpoznano u ciebie uczulenie, wiedz że możesz powrócić do zdrowia z pomocą paru kroków. Zwalcz nadwrażliwość pokarmową naturalnymi sposobami!

Czemu rozpoznano nadwrażliwość

W jednym czasie naszego życia możemy zacząć gorzej oddziaływać na pewną gamę artykułów i przestać tolerować nabiał (nigdy jego przetwory jak ser czy śmietana), gluten czyli białko, spoiwo zbóż, owoce (m.in. cytrusy) czy warzywa (mocno uczulający seler), orzechy a chociażby cukier i czekoladę. Iż nie tolerujesz wielkich ilości danego składnika, jednak zjedzenie go w małej ilości nie było już kłopotu. To znak, że mogło dojść do pogorszenia twojej zdolności trawiennej.

Po pierwsze zadbaj o jelita

Stres, niezdrowe jedzenie i pośpiech nie służą prawidłowemu trawieniu pokarmów. Twoje jelita uległy zniszczeniu na skutek rozdrażnienia ich nadwątlonej struktury. To zatem mogły reagować wzdęciem lub kolkami po posiłku. Na początek odstaw wszystkie artykuły, które masz za szkodliwe (wywołujące reakcję alergiczną).

jak sobie radzić z alergią pokarmową

Przywróć homeostazę pokarmową

Sygnały nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych mogą zwiększać się przy spożyciu cukru stanowiącego pożywkę dla grzybów candidy. Obok nich nasz przewód pokarmowy jest pierwszym miejscem dla Helicobakter Pylori, lambiozy, glistnicy. To zatem, że drogą pokarmową przedostaję się najwięcej chorobotwórczych patogenów. Przeprowadź terapię oczyszczającą i wspieraj funkcjonowanie żołądka oraz jelit przyjmując korzystne probiotyki czyli żywe szczepy kultur bakterii.

Usuń alergeny z otoczenia

Alergeny wziewne takie jak roztocza i grzyby mogą skutkować pogorszenie działania całego organizmu. Nie ignoruj objawów jak były ucisk głowy, katar, polipy nosa, wysypki skórne i zmęczenie. Podstawowe alergeny kryją się oczywiście w życiu, więc zwróć szczególną uwagę na będące z nich: gluten, białka mleka krowiego, szczególnie kazeina, cukier biały (sacharoza)żywność wysoko-przetworzona: chipsy, słodycze, słodzone napoje, biały ryż, mąka wysokiego przemiału (tzw. biała), żółte sery, wędliny. Alergicy potrafią reagować uczuleniem na mnóstwo alergenów płynących z różnych źródeł, jednak o podobnym składzie chemicznym. To zatem testy uczuleniowe wskazują powszechnie na mnóstwo artykułów wywołujących reakcję.

Generalny detoks ciała

Wypróbuj naturalne mieszanki ziołowe, które są praktykowanym od wieków sposobem uzdrawiania. Szczególnie polecamy korzeń łopianu, mniszka, liść pokrzywy, ziele krwawnika, ziele dziurawca, kwiat rumianku, skrzyp polny, liść mięty. Wywar jedz do trzech razy dziennie, a zatem szybciej zobaczyć pozytywne wyniki kuracji. Niestety zioła mogą okazać się dla pewnych tak bardzo alergizujące, że ich wykorzystywanie mija się z celem. Wtedy postaw na samą dietę, która także przyniesie pożądane wyniki, natomiast będziesz musiał na nie trochę dłużej zaczekać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here