5 zalet Odyssey G8, czyli monitora do grania od Samsung

0
153

Gry wideo, choć co roku na rynek trafia mnóstwo tytułów, wciąż potrafią bardzo mocno nas zaskoczyć pod kątem wysokiej jakości grafiki, angażującej fabuły czy po prostu – stymulowania naszych umysłów np. pod względem spostrzegawczości. Nic zatem dziwnego, że także urządzenia, za sprawą których możemy cieszyć się grami, posiadają coraz bardziej zaawansowane i ciekawe opcje. Przykładem może być tutaj monitor 34 cale Odyssey G8 od marki Samsung. Ten monitor OLED może sprawdzić się zarówno u zapalonych miłośników gier, jak i u osób, które tylko od czasu do czasu korzystają z takiej rozrywki. Sprawdźmy, dlaczego.

1. Design Odyssey G8

Zacznijmy od tego, co jest widoczne na pierwszy rzut oka i nierzadko sprawia, że na dłużej zatrzymujemy się przy jakimś modelu. Monitor do grania Samsung Odyssey G8 wyróżnia się bardzo smukłym i minimalistycznym designem, wobec czego jego wygląd jest i z pewnością jeszcze długo pozostanie nowoczesny. To uniwersalny wybór, jeżeli chcemy, aby kupowany do domu lub mieszkania sprzęt nie tylko zadowalał nas podczas użytkowania, ale też by nie zakłócał wystroju wnętrza.

Oprócz tego należy zwrócić uwagę na fakt, że Odyssey G8 to monitor zakrzywiony. Ekrany zakrzywione cieszą się aktualnie dużym uznaniem wśród gamerów, którzy zauważają, że takie „otoczenie się” wyświetlanym obrazem pozwala jeszcze bardziej zaangażować się w daną rozgrywkę.

2. Jakość obrazu

Monitor 34 cale Odyssey G8 z zewnątrz może się wydawać niepozorny. Tymczasem mamy tutaj do czynienia z ekranem OLED oraz zaawansowanym procesorem Neo Quantum. Dzięki temu obraz jest na bieżąco analizowany i dostosowywany w taki sposób, by zagwarantować użytkownikowi wysoką jakość. Wyświetlacz WQHD to z kolei obietnica szerszej perspektywy.

Ponadto ten monitor OLED dobrze sobie radzi z wyświetlaniem czerni i innych ciemnych kolorów, które nierzadko powodują niezbyt estetyczny efekt rozmycia.

3. Dedykowana aplikacja Gaming Hub

W monitorze Samsung Odyssey G8 znajdziemy także aplikację Gaming Hub, z której korzystanie jest niezwykle intuicyjne i proste. To zaawansowana technologia streamingu gier, dzięki czemu od razu po uruchomieniu sprzętu możemy wrócić do przerwanej wcześniej rozgrywki. Tym samym nie musimy się kłopotać ciągłym pobieraniem nowych gier i ewentualnym brakiem miejsca do ich przechowywania.

4. Płynność grania

Monitor OLED Odyssey G8 oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie aż 175Hz. W wielu przypadkach okazuje się, że wystarcza już 120Hz, by cieszyć się odpowiednią płynnością obrazu. W dodatku czas reakcji wynosi tutaj zaledwie 0,1 milisekundy. Znacznym wsparciem jest tutaj AMD Freesync Premium Pro, które pozwala na synchronizację monitora oraz karty graficznej. Dlatego raczej nie musimy się obawiać ewentualnych opóźnień obrazu.

5. Dostęp do funkcji smart TV

Bardzo często użytkownicy chcą, aby ich monitor do grania pełnił też inne funkcje. Tutaj także może sprawdzić się Odyssey G8 od Samsung, ponieważ umożliwia on dostęp do opcji z zakresu smart TV. Jeśli zatem chcemy zrobić sobie przerwę od ogrywania nowych tytułów i chociażby obejrzeć film, nie będzie z tym większego problemu.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here