5 powodów, dla których warto chronić smartfon za pomocą szkła hartowanego i etui

0
210

Smartfon pozbawiony etui bez wątpienia potrafi robić wrażenie. Jest o wiele smuklejszy i często również wygląda bardzo efektownie. To samo dotyczy szkła hartowanego, często sprawia ono, że telefon nie prezentuje się już tak samo dobrze. Nie mniej, pozostawienie smartfona bez ochrony, to ogromny błąd, który może nas wiele kosztować. Jest wiele powodów, dla których warto chronić swoją komórkę, a my przedstawimy 5 z nich!

1. Za pomocą szkła i etui chronimy telefon przed zarysowaniami

Telefony komórkowe w dzisiejszych czasach to niezwykle delikatne urządzenia. Aby zarysować ekran smartfona, nawet takiego, który posiada szkło Gorilla Glass, wystarczy jedno ziarenko piasku. Nikogo więc nie zdziwi fakt, że odpowiednio dobrane szkło hartowane jest najlepszą formą ochrony naszego ekranu. Szkło czy też folię ochronną bez problemu wymienimy na nowe. Natomiast wymiana ekranu smartfona to już o wiele trudniejsza i przede wszystkim droższa robota.

Nasze smartfony mają dodatkowo bardzo często delikatne obudowy. Są one niezwykle efektowne, mienią się oraz przypominają szkło. Ich zarysowanie to jednak kwestia czasu i to raczej stosunkowo krótkiego czasu. Aby zachować nasz smartfon w nienaruszonym stanie, wystarczy więc zainwestować w etui na telefon. Jeśli chcemy cieszyć się jego oryginalnymi walorami, to wystarczy zainwestować w przeźroczyste etui. A jeśli wolimy coś jeszcze delikatniejszego, to powinniśmy zdecydować się na specjalne szkło hartowane umieszczane z tyłu naszego smartfona.

2. Case na telefon chroni nie tylko obudowę, ale i najważniejsze elementy smartfona

Musimy mieć świadomość, że case na telefon to nie tylko ochrona ekranu telefonu, ale i jego najważniejszych podzespołów. Oczywiście nie jest to ochrona całkowita, a raczej zmniejszenie prawdopodobieństwa dostania się cieczy, czy też piasku do mikrofonu, lub gniazdka ładowania. Jednak zawsze lepiej dołożyć dodatkowych starań, aby chronić nasz telefon. Szczególnie że naprawa kosztuje o wiele więcej niż większość etui.

3. Zapewniamy ochronę aparatu smartfona

Telefon bez case’a to nie tylko zarysowania obudowy, ale i aparatu. Dzieje się tak dlatego, że aparaty naszych smartfonów często nie są w żaden sposób zabezpieczone. Oznacza to, że razem z całym tyłem naszej komórki jeżdżą one po wszelkich nierównych powierzchniach, na które je kładziemy. Etui na telefon pozwala w pewnym stopniu ochronić nasz aparat przed zarysowaniami, ponieważ to właśnie case dotyka powierzchni, na których kładziemy smartfon.

4. Zachowujemy wartość naszego smartfona

Kolejnym powodem, dla którego warto zaopatrzyć się w etui do smartfona, czy odpowiednio do niego dobrane szkło hartowane,  jest zachowanie wartości naszego telefonu. Dzięki temu w momencie, gdy zmieniamy smartfon na nowszy, bez problemu możemy odsprzedać starszy model. Warto jest dbać o tego typu sprzęt, ponieważ dzięki temu mamy możliwość zarobienia całkiem dobrych pieniędzy na używanym, ale wyglądającym jak nowy smartfonie.

5. Możemy o wiele swobodniej korzystać ze smartfona

Jeśli nasz telefon ma szkło hartowane i etui, to jego użytkowanie staje się zdecydowanie łatwiejsze, bezpieczniejsze a poprzez to bardziej swobodne. Po pierwsze, dzisiejsze smartfony często są tworzone z takich materiałów, że dosłownie wyślizgują się z ręki. Dodatkowo każde dotknięcie ich palcem pozostawia tłusty ślad. Etui na telefon pozwala wygodnie i pewnie chwycić smartfon.

Po drugie, naszej komórki często używamy do oglądania różnych filmików, czy nawet filmów i seriali. Możemy zakupić case na telefon z wysuwaną nóżką, która umożliwi nam oglądanie na komórce w każdych warunkach. Jeśli jednak zdecydujemy się na zwykłą obudowę gumową, to i tak będzie nam zdecydowanie łatwiej oprzeć komórkę o cokolwiek, niż gdyby case’a nie było.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here