Trądzik

0
201

Trądzik po trzydziestce – dlaczego się pojawia?
Wydawać by się mogło, że trądzik to problem wieku dojrzewania i nastolatków, którzy mają wahania hormonalne. Okazuje się jednak, że tego typu zmiany skórne mogą towarzyszyć także osobom w starszym wieku. Również wtedy za trądzik u kobiet mogą być odpowiedzialne hormony – androgeny, które po trzydziestce często zwiększają swój poziom w organizmie. Wykwity na skórze mogą pojawiać się w tuż przed lub w czasie miesiączki, kiedy występują największe wahania hormonów. Istnieje także prawdopodobieństwo, że nasze problemy skórne mogą mieć podłoże genetyczne – należy wtedy przeprowadzić wywiad w rodzinie, aby dowiedzieć się czy wcześniej istniał taki problem.

Dieta a trądzik
Nie tylko wahania hormonów mogą mieć wpływ na zły stan naszej skóry. Bardzo często trądzik okazuje się być wynikiem prowadzenia szkodliwego trybu życia w tym także niezdrowego jedzenia. Dieta bogata w tłuszcze trans – potrawy smażone na głębokim tłuszczu, sosy bazujące na majonezie, ostre i ciężkie potrawy – może powodować powstawanie wykwitów na skórze. Warto spróbować zmniejszyć przyjmowanie tłuszczu i nabiału i zobaczyć jak zareaguje nasza skóra. Również cukier może być katalizatorem występowania trądziku. Zmiana diety może go zmniejszyć lub całkowicie wykluczyć.

Jak wygląd skóry wpływa na samopoczucie?
Idealna cera to marzenie wielu osób. Trądzik sprawia, że jesteśmy mniej pewni siebie, co przekłada się często na życie osobiste i zawodowe. Życie z kompleksami nie jest łatwe i w skrajnych przypadkach może prowadzić do depresji. Osoby z problemami skórnymi odczuwają bezsilność, gdy nie mogą sobie z nimi poradzić. Warto wtedy zwrócić się do specjalisty – nie tylko dermatologa, ale też i psychologa, który pomoże nam zmierzyć się z problemami psychicznymi, które są generowane przez trądzik.

derm-art.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here